بررسی اندازه درست و بهینه تصاویر در شبکه های اجتماعی


ظاهر پست‌هایی که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند عامل اصلی جذب مخاطب هستند. اگر به عنوان یک کسب و کار دوست دارید از بهترین تصاویر با بهترین اندازه و مناسب‌ترین کیفیت در شبکه‌های اجتماعی خود استفاده کنید،احتمالاً تا به حال متوجه شده‌اید وقتی تصویری را در دو شبکه اجتماعی مختلف به اشتراک می‌گذارید، ابعاد و سایز تصویر در یکی از آن دو شبکه به هم می‌ریزید و نتیجه‌ی کار آن چیزی نمی‌شود که انتظارش را داشتید. دلیل بروز این مشکل این است که شبکه‌های اجتماعی از ابعاد استانداردی برای نمایش تصاویر استفاده می‌کنند.

اگر می‌خواهید که صفحه‌ی پروفایلتان حرفه‌ای به نظر برسد باید تصویر پروفایل و همچنین تصاویری که به اشتراک می‌گذارید از ابعاد مناسبی برخوردار باشند. جالب است بدانید که شبکه‌های اجتماعی مختلف دارای استاندارهای متفاوتی برای اندازه‌ تصاویر خود هستند. در ادامه آخرین ابعاد تصویر رسانه های اجتماعی ، از سال ۲۰۲۰ آورده شده است تا از این پس بر اساس این اندازه‌ها تصاویر لوگو یا دیگر تصاویر را برای پروفایل یا بروزرسانی پست‌های خود استفاده کنید.

اینستاگرام

اکنون اینستاگرام از تصاویر افقی و عمودی در کنار تصاویر مربعی که ترجیح می دهد پشتیبانی می کند. این گزینه های شما را افزایش می دهد ، اما همچنین درستی ابعاد تصویر را کمی سخت تر می کند.ابعاد زیر به شما کمک خواهد کرد تا بهترین نوع نمایش را در صفحات اینستاگرام خود داشته باشید.

اندازه تصویر مناسب برای پروفایل اینستاگرام ۱۱۰ پیکسل در ۱۱۰ پیکسل است.

حداقل عکسهای پروفایل اینستاگرام باید ۱۱۰در ۱۱۰ پیکسل باشند اما بهتر است آنها را ۳۲۰ در ۳۲۰ پیکسل ذخیره کنید. همچنین می دانیم که آنها به عنوان یک دایره نمایش داده می شوند. بنابراین اطمینان حاصل کنید که هر عنصری که می خواهید روی آن متمرکز شوید ، در تصویر نهایی نمایش داده شود.[/vc_column_text]

ابعاد تصاویر در اینستاگرام

  • اندازه تصویرهای Landscape (افقی): تصاویر Landscape در اینستاگرام با ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل در ۵۶۶ پیکسل به نمایش درمی‌آیند.
  • اندازه تصویرهای Portrait (عمودی) : تصاویر Portrait در اینستاگرام با ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۳۵۰ پیکسل به نمایش درمی‌آیند.
  • اندازه تصویرهای Square (مربعی) : تصاویر Square در اینستاگرام با ابعاد ۱۰۸۰ پیکسل در ۱۰۸۰ پیکسل به نمایش درمی‌آیند.
  • اندازه توصیه شده تصویر : تصاویر با عرض ۱۰۸۰ پیکسل ، ارتفاع بین ۵۶۶ تا ۱۳۵۰ پیکسل (بسته به اینکه تصویر آن افقی باشد یا عمودی)
  • اگر می خواهید تصاویر شما در اینستاگرام به بهترین شکل به نمایش گذاشته شود ، هدف خود را برای بارگذاری تصویری با عرض ۱۰۸۰ پیکسل قرار دهید.

  • تصاویر بزرگتر از ۱۰۸۰ پیکسل به سایز ۱۰۸۰ کاهش سایز پیدا خواهند کرد ، و تصاویر با اندازه کمتر از ۳۲۰ پیکسل به عرض ۳۲۰ پیکسل اندازه خواهند گرفت که این خود باعث افت کیفیت تصویر خواهد شد.

  • اگر تصویر شما بین ۳۲۰ تا ۱۰۸۰ پیکسل باشد ، اینستاگرام آن عکس را در وضوح اصلی خود نگه خواهد داشت ، “تا زمانی که ارتفاع عکس بین ۵۶۶ تا ۱۳۵۰ پیکسل با عرض ۱۰۸۰ پیکسل) باشد”

این مقاله در حال بروزرسانی است …
آخرین بروزرسانی در تاریخ ۱۱ اسفندماه ۱۳۹۸ صورت گرفته است.

بازاریابی شبکه های اجتماعی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *